Dermapen


Dermapen

Dermapen Nedir?

Kalem şeklinde ki ucuna kişiye özel micro titanyum iğneler takılan ve cilt problemine göre vibrasyon ve derinlik ayarı yapılabilen bir cihazdır. 

Micro titanyum iğneler ile doku hasarı oluşturma esasına dayanır. Doku hasarı oluştuğunda, beyinde ki yara iyileştirme noktalarını uyarır. Böylece bölgede ki sağlıklı dokularda aktive edilerek kolajen artımı sağlanır. Problemli dokuda ki hasarlar giderilir ve yeni doku oluşur. Cilt yeniden yapılanır. Probleme yönelik onarma da destek sağlayacak ürünler eşliğinde saf protein (Somon DNA), hyaluronic acid ve cilt bakımı kabinimiz de uyguladığımız Is Clinical’ın özel serumları gibi kombinasyonlarla etkisi daha da arttırılarak odak noktası oluşturulur.

Hangi cilt problemlerinde uygulanabilir?

- Akne ve akne izlerinde, açık göze

- Açık gözeneklerde,

- Bazı leke problemlerinde,

- İnce çizgilerde,  

- Elastikiyet kaybında,

- Scar (yara) ve bazı dikiş izlerinin tedavisinde etkilidir.


Kaç Seans Uygulanır?

Beklenen sonuca ulaşmak için en az 3, en fazla 6-7 seans uygulanabilir. İşlemler, yaz ayları dışında yapılmaktadır. Kişiye göre 1 hafta - 10 gün ara ile uygulanır. Uygulama süresi 30 dk dır.

İyileşme süreci nasıldır?

Uygulama yapıldığı gün cilt kırmızı bir görünüme sahip olup. İkinci gün hafif pembe bir görüntü kalır. Üçüncü gün bu görüntü geçmiş olur. Sonra cilt ufak ufak soyulmaya başlar ve bir hafta sonra tamamen iyileşmiş olur.

Tedavi sonrası sonuçlar kalıcı mıdır?

Cildin temel yapısı onarıldığından, kişi cildini temiz tutup koruduğu sürece kalıcıdır.