Termo Clinic Radyofrekans


Termo Clinic Radyofrekans

Genç yaşlarda anlaşılamayan güneşin zararları, 40′lı yaşlardan sonra kuruluk, matlık (cansızlık) ve incelme olarak karşımıza çıkıyor. Radyo frekans dalgaları bu durumlarda, cildin kan dolaşımını artırıyor. Zarar vermeden cildin ısısını yükselterek, cildin tamir mekanizmalarını harekete geçiriyor. Böylece kolajen üretimi yeniden başlıyor ve hücre yenilenmesi sağlanıyor. Isı verilen bölgede, kontrollü bir hasar oluşturularak dokunun kendini onarması ve yenilenmesi sağlanıyor.

 

Tedavi, diğer destekleyici bakım uygulamalarıyla kombine edildiğinde, cildin kaybettiği nem de yerine geliyor.Süre, işlem alanına göre 20 dakika ile 40 dakika arasında değişiyor. Hedef; cilde sağlamlık ve gerginlik veren kolajenlerin artırılması olduğu için 5-10 seanslık kür düzenleniyor. Sonuçlar 1-2 ay sonra gözlemleniyor. Tek bir uygulamanın sonuçları kısa oluyor. Kalıcılığı sağlamak için uzun süren değişik tedaviler bir program şeklinde uygulanıyor.

Radyo frekans dalgaları ile cilt gençleştirme uygulamalarında, uzmanlar tarafından önerilen minimum seans sayısı 6, bir kürdeki en fazla seans sayısı ise 10.