Spring Thread (Dinamik Askı)


Spring Thread (Dinamik Askı)

AMELİYATSIZ UZUN ETKİLİ YÜZ GERME

SPRING THREAD - ‘’DİNAMİK ASKI’’

            Yüzümüzün yaşlı gözükmeye başlamasının nedeni volüm kaybı, deri ve deri altı dokularının, hatta kas dokularının gevşemesine bağı sarkmalardır.

            Kollagenin azalması ve elastik liflerin gevşemesi bağ dokularında zaafiyete neden olmakta, yer çekimi desteği ile yüz gölgelenmeye başlamakta ve aşağıya doğru yer değiştirmektedir.

            Volüm kaybı gözaltından başlayıp, yanağın ortasına doğru inen damla gibi bir boşluk oluşturur. Bu boşluk ‘’Nazolabial sulcus’’ dediğimiz burun ve ağız köşesi arasında ki olukta derinleşmeye neden olur. Bunu şakaktaki boşluk (temporal bölge) destekler. Ayrıca çiğneme kasının ön tarafında; (Pre cheek) ağız köşesinden çenenin yan tarafına doğru inen (Marionette lines) bir boşalma ile yüz daha sarkık gözükür.

            Yaşlanmaya bağlı belirtileri yok etmek adına;

-          Cilt yaşını gençleştirmek,

-          Eksilen kollageni yeniden ürettirmek,

-          Yaşlılık lekelerini gidermek,

-          Kırışıklıkları yok etmek,

-          Sarkan dokuları eski yerine taşımak,

için inanılmaz teknikler ve ürünlerin sunumu her geçen gün sayısını artırmaktadır.

            ‘’Spring Thread = Dinamik Askı’’ tam bu noktada gerek yüz gençleştirmede, gerekse vücuttaki sarkmaların giderilmesinde hızla öne çıkan bir ürün olarak göze çarpmaktadır.  Yapılan iple asma işlemlerinde mimik hareketleriyle iplerin belli olması, kasılmaya bağlı mimik hareketlerinde asimetriler, iplerin kendini çabucak bırakması, gerginliğe bağlı kopmalar ve tekniklerin 6 ay ile 2 yıl süreli olması istenmeyen etkiler olup, askılama sistemlerinin çok tercih edilmeme sebeplerindendi.

            Spring Thread üretimi Fransa’da yapılmaktadır. Diğer iplere göre en büyük avantajı iplerin ‘’ESNEK’’ olmasıdır. Yüzün mimik hareketlerine uyum sağlayarak, kaslarla birlikte kasılıp-gevşeyen dolayısıyla da ifade bozukluğu yaratmayan bir özelliğe sahiptir. Mekanik olarak doku kavrama özelliği daha yüksektir. Cilt altında kaldığı her cm’de güçlü özel askıları vardır. 2009 yılında çok katmanlı-esnek askılama özelliği ile ‘’Avrupa İnnovasyon’’ ödülü almıştır. İpin iki yönü bulunmaktadır, bir kısmı saçlı derinin içerisinde sabitleme ‘’Montaj’’ görevinde bulunmakta, diğer kısmı ise yüzün lifting vektörlerinde beklenen yönlerde germe ve askılama yapmaktadır. Yapısından dolayı yüz ifadesini bozmayan, yüz hareketlerine uyumlu olması nedeniyle doğal görünüm oluşturur. Spring Thread bio uyumluluğu yüksek, tüm bio-mekanik verileri efektif ve yumuşak olması nedeniyle yüzümüzdeki kas ve yağ dokularına uyumlu olarak çalışabilmekte, 4 ila 6 yıllık bir kalıcılık göstermektedir.

            Bu özelliklerinden dolayı,

-          Yüz germe

-          Boyun germe

-          Göğüs askılama

-          Kol sarkıklarının giderilmesi

-          Bacak germe

-           Popo askılama

-          Karın cildindeki sarkmaların giderilmesi gibi

problemlerde de kullanılabilir.

 

            Uygulama Nasıl Yapılır?

            Lokal anestezi ile yapılabilen 30-45 dakikalık bir işlemdir. Yüzde yapılan lifting tasarım Vektörleri ne uygun olarak ipler yerleştirilir. Gerdirilerek bırakılır. Herhangi bir iz olmaz veya dikiş gerektirmez. İyileşme hızla olur. 1-2 günde günlük hayata dönülebilir. Her türlü sarkmada ve her yaşta uygulanabilir.

            Neden Spring Thread?

            Dinamik askılama yöntemi, yüzün doğallığını bozmadan, ciltte kasılma yapmayan, asimetri oluşturmadan ve dışarıdan fark edilmeyen bir yöntemdir. Uzun etkili olması diğer avantajıdır. Sarkma ve gevşeme etkilerini uzun yıllar erteleyen etkili bir yöntemdir. Dokularda reaksiyon oluşturmaz. Güvenilir bir uygulama şansı verir. Askılama sistemi yüksek asıcı güce sahiptir. Bu özellik vücut uygulamalarında (kol ve bacak sarkması, göğüs ve popo askılama) çok önemlidir.

            Materyalin yumuşak ve esnek olması mimik ve vücut hareketlerine bağlı olarak hareket edebilmesi oldukça önemlidir.

            Spring Thread ile Kol Germe:

            Kollarınızı yana açtığınızda dikey yöndeki sarkmaların giderilmesi için oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir. Yine lokal anestezi ile uygulanır. 30-45 dakikalık bir işlemdir. Minik staf insizyonlarla materyal belli bir seviyeye yerleştirilir. İplerin esneme özelliği ile lifting gerçekleştirilir. Yaklaşık 4-5 cm de bir ip uygulaması yapılır.

            Spring Thread ile Bacak Germe:

Ayakta durduğunuzda bacak iç yüzeyinde veya ön tarafta dize doğru yığılmalar için yine etkili bir uygulamadır. Prosedür kol germede ki gibi yine izsiz ve efektif bir işlemdir. Hasta ertesi gün günlük hayatına dönebilir. İşlem sonrası ufak tefek ağrılar, ağrı kesici ile giderilebilir niteliktedir.

            Spring Thread ile Göğüs Toparlama:

            İleri olmayan sarkmalarda ve ileri olmayan volüm kayıplarında güvenle kullanılabilir. Dikey düzlemde askılama yapılır. Yine minik staf insizyonlar kullanılır. 30-45 dakikalık bir işlemdir. 4-6 yıl etkinliği vardır. Ertesi gün günlük hayata dönülebilir. Bu sistem Aquafilling uygulaması ile desteklenebilir.

            Spring Thread ile Popo Dikleştirme:

            Poponun yuvarlaklığını kaybetmesi, yerçekimine bağlı minimal sarkmalarda etkili bir yöntemdir. Dikey düzlemde yukarı yönde askılamalar yapılır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Ertesi gün günlük hayata dönülebilir. Volüme kaybının daha fazla olduğu vakalarda Aquafilling ile kombine uygulama yapılabilir.

            Spring Thread ile Yüz Felçli Hastalarda Asimetri Giderilmesi:

            Face-lift uygulamalarındaki prosedürler, asimetriyi giderecek şekilde tasarlanır. Simetriyi sağlayacak şekilde genelde tek taraflı lifting işlemi yapılır. Lokal anestezi altında, kolay gerçekleşebilen, yaklaşık 30 dakikalık bir işlemdir.

            Spring Thread ile Karın Germe:

            Aşırı kilosu olmayan, kilo kayıplarından veya hamilelik sonrası karın ön yüzündeki gevşekliğin giderilmesinde, göbek deliği üzerindeki minimal yığılmalarda kullanılabilir. Lifting özelliğinin gerçekleşmesi gereken yönlerde ipler herhangi bir kesi olmadan yerleştirilir. İpler gerdirilerek bırakılır. Lokal anestezi altında kolaylıkla yapılabilir. Hemen günlük hayata dönülebilir.