Saç Mezoterapisi


Saç Mezoterapisi

Saç köklerini destekleyen, saç gelişimini hızlandırıcı, dökülmeyi engelleyici kimyasal ajanların saçlı deriye uygulanması anlamına gelir. Dermaheal Stem C'RUM HL Hairloss Profesyonel Anlamda hazırlanmış kök hücre ekstresi ve yüksek oranda büyüme faktörü içerir. Formulünde bulunan: Rh- Oligopeptide-2 IGF-1: Saç folikülündeki keratinositlerin çoğalmasını uyararak daha güçlü saç yapısı sağlar. Telojen fazdaki saçların anojen faza geçişini hızlandırır, tersi geçişi yavaşlatır. Copper Tripeptide-1: Saç hücrelerinin artışını sağlayarak saçı güçlendirir. Ayrıca saçlı deride kan dolaşımını arttırarak saçı besler.


bFGF: Saçları canlandırıcı ve güçlendirici, sağlam saç oluşumunu destekleyici yönü vardır.


VEGF: Saç foliküllerini direkt besler. Saç dibi kenarları ile kanıtlanmış hakkında pek çok olumlu literatür bulunan bir uygulamadır.


Saç problemine göre standard veya hızlı - yoğun program şemaları vardır. 0.4mm'lik minik iğnelerle uygulanabildiği gibi Dermaroller adını verdiğimiz bir silindir tamburun üzerinde bulunan 192 adet mikro iğnenin açacağı minik yollardan infüzyon yolu ile de yapılabilir. Bu uygulama şekli tamamen kendi probleminize yöneliktir. Sonuçları çok etkileyicidir.